Vision XL

Vision XL, Microsoft Excel içerisine yapılan bir ekleme ile Infor10 Financials Business (SunSystems), modüllerine hızlı ve farklı yollarla ulaşarak kullanıcılara yine Microsoft Excel içerisinde güncel verilerle raporlarını üretmesini sağlamaktadır.
     

Etkili raporlama ve sunum özelliği sağlanarak Microsoft Excel işlevselliği Vision XL tarafından geliştirilmiştir. Vision XL, bilginin Microsoft Excel’de birleşmesine yönelik Infor10 Financials Business (SunSystems), Mali Yönetim ve Muhasebe Çözümü ve Infor10 Financials Business (SunSystems), Sipariş Yönetimi çoklu tabloları tarafından tek bir rapora dönüştüren dinamik bir link sağlar. Diğer taraftan, Microsoft Excel işlem tablolarında hazırlanan veriyi Infor10 Financials Business (SunSystems), uygulamalarına aktarılabilir.

Kolay kullanımı ve esnekliği ile Vision XL teknik ve muhasebe altyapısı olmayan çalışanlara Infor10 Financials Business (SunSystems), verisini etkin bir şekilde analiz etme imkanı tanır, geliştirilmiş analitik yetki sağlar ve karar alma sürecine katkıda bulunur. İsteğe bağlı olarak tek bir Vision XL raporundaki Infor10 Financials Business (SunSystems), verisi diğer uygulamalardan edinilen veriyle birleştirilebilir.


Self-Service Spreadsheet Reporting

Etkili raporlama ve sunum özelliği sağlanarak Microsoft Excel işlevselliği Vision XL tarafından geliştirilmiştir. Kolay kullanımı ve esnekliği ile Vision XL teknik altyapısı olmayan kullanıcılara bilindik bir masaüstü ortamından etkin bir şekilde analiz yapma imkanı tanır.

Accessing Financial Data Within Excel
Vision XL basitleştirilmiş görünümde kendi işlevleri dahilinde sorguları en iyi şekilde kullanmanızı ve bilgiyi sunmanızı mümkün kılar. Amaca uygun yapılmış işlevler, Excel çalışma tablolarının içini doldurmak için kendi veritabanınızdan veriye dinamik ve esnek bir erişim sağlar. Hem operasyonel hem de mali işlemler ve referans bilgileri ne zaman isterseniz biçimlendirilmiş çıktı üretmek için birleştirilebilir.

Perform Multi-Dimensional Analysis
Çok boyutlu analizi gerçekleştirmek ve canlı ilişkisel verinin detayına inmek için Küp Analizi’ni kullanılabilir. Vision herhangi bir sorguyu küp çıktısı yapma imkanı tanır. Bu, ilişkisel veritabanlarında tutulan veriyi daha anlaşılır bir hale getirir.

Comprehensive Reporting and Analysis
Vision XL, önce bilgiyi Excel’e seçip çıkartır daha sonra Excel’de tutulan kurumsal ya da harici kaynaklar ile anahtar veriyi birleştirir. Çoklu veritabanlarında tutulan bilgiler aynı rapor içinde yer alabilirler. Excel’in bu kullanımı daha kapsamlı ve daha geniş çaplı analiz ve raporlama yapma olanağı sunar.

Automate Processes With Macro Builder
Macro Builder Vision XL işlevlerini, elle müdahale gerektirmeden, tamamlayıcı görevler ile birleştirme imkanı tanır. Sadece bir tıkla farklı tiplerdeki veriler alınabilir ve Excel’de işlenebilir. Hatta veriyi kendi uygulamanıza geri çağırabilir veya görüntülenebilir. Buna ek olarak teknik altyapısı olmayan çalışanlara sadece bir tıkla rapor hazırlama imkanı tanıyarak özel kullanıcı formlarını ve rapor paketlerini kolayca geliştirme olasılığı sunar.

Secure Access and Control
Vision sadece izni olan kişilerin önemli verilere erişebileceğini garanti eden güvenlik özellikleri sunar. Veritabanına atanmış kullanıcı öncelikleri Vision’da tamamıyla geçerlidir. Vision’daki kullanıcı profili kendi veritabanınızdaki kullanıcı profili ile eşleşebilir. Bir kullanıcının bilgiye erişmesi o kullanıcıya atanmış önceliklere bağlıdır. Gerektiği takdirde başka veriler ve erişim kısıtlamaları Vision içerisine uyarlanabilir